top of page

Z Luczisem nad Bajkał

Wyprawa odbywa się z reguły na przełomie lipca i sierpnia.

Każdy wyjazd jest wyjątkowy, wspaniały i magiczny. Taka właśnie jest Syberia, tajemnicza, cudowna, duchowa kraina.

Luczis jest wspaniałym przewodnikiem

Luczis jest wspaniałym przewodnikiem po syberyjskich bezdrożach. Zna miejsca, do których nie docierają wycieczki z biur podróży, a miejscowi strzegą ich tajemnic przed resztą świata. Są to miejsca mocy o szczególnej sile, święte źródła, miejsca błogosławieństw, inicjacji i praktyk duchowych, święte góry, skały, stupy, ołtarze, jaskinie, miejsca, gdzie medytowali i spoczywają wielcy starożytni mistrzowie.

 

Samo przebywanie w tych miejscach przyczynia się do zmian w świadomości człowieka, działa, jako swoisty katalizator rozwoju, często też dokonują się fizyczne i duchowe uzdrowienia.

Z reguły grupa przejeżdża tysiące kilometrów syberyjskich przestrzeni, rozpoczynając podróż od Irkucka i tam również kończąc. Lot z Warszawy przez Moskwę do Irkucka twa ok. 9 godz.

Trasa może być dowolnie zmieniana i dopasowana do potrzeb uczestników danego wyjazdu.

Grupa zazwyczaj jest międzynarodowa. Uczestnicy przyjeżdżają z Kazachstanu, Polski oraz Rosji.

 

Miejsca, które odwiedzisz, czyli punkty stałe każdego wyjazdu:

* IRKUCK – klejnot kultury duchowej Syberii nad brzegiem Angary (jedynej rzeki wypływającej z  Bajkału, zwanej jego córką).

* MUZEUM BAJKAŁU w miejscowości LISTWIANKA

* BURIACJA – ziemia wiecznie błękitnego nieba

*UŁAN UDE i jego muzeum oraz program kulturowy

* Centrum buddyzmu w Rosji – IVOLGIŃSKI DACAN (www.datsan.buryatia.ru)

* HOŁD HAMBO LAMIE ITIGEŁOVI – oświeconemu buddyjskiemu mnichowi, którego ciało nie ulega rozkładowi już od ponad 80 lat.  Siedzi On w świątyni w pozycji lotosu w szklanym sarkofagu i raz w roku podczas buddyjskiego święta, wystawiany jest na widok publiczny.

 

* Zwiedzanie miejsc związanych z Hambo Lamą Itigełowym - Źródło leczniczej wody Hambo Lamy. Kamienna piramida na rodowym obonie Hambo Lamy 

 

* CZARNY KAMIEŃ zwany Doliną Króli, jedno z najsilniejszych miejsc energii i informacji na Ziemi. W dolinie znajdują się kurhany i menhiry -miejsca spoczynku wielkich mistrzów, uzdrowicieli i nauczycieli ze złotych czasów w starożytności.

*Obozowiska w dziewiczych miejscach 
 

* Kąpiele w krystalicznie czystych wodach
 

*Tamczyński Dacan. W roku 1741 został ogłoszony centrum buddyzmu w Rosji. Do dziś zachowały się tylko dwie z 17 świątyń. Spotkanie z Lamą i wykład.
 

* BAJKAŁ – ŚWIĘTE MORZE SYBERII - Majestatyczne i tajemnicze. Najstarsze i najgłębsze, a także najpiękniejsze jezioro świata. którego świętych wód strzeże dwóch duchowych gospodarzy, władców Bajkału.
 

* Obozowisko nad brzegiem Bajkału

 

* WYSPA OLCHON – MIEJSCE MOCY WSZYSTKICH SZAMANÓW ZIEMII

bottom of page