top of page

Luczis

Luczis – nauczyciel, którego nie da się sklasyfikować pod jednym rodzajem działalności. Jest lektorem akademickim, nauczycielem duchowym, nauczycielem jogi, prowadzi seminaria oraz różnego rodzaju kursy. Ukończył akademię Jogi (posiada międzynarodowy dyplom instruktora jogi) oraz wydział psychologii (posiada dyplom psychologa-psychoterapeuty).

DSC_2829_01_edited.jpg
DSC_3600-(1)_edited.jpg
grupa_pion.jpg
DSC_3549_edited.jpg

Nauka o Miłości

W swojej praktyce łączy wiedzę akademicką i duchową. Wykształcenie zdobywał zarówno w publicznych placówkach oświatowych, jak i w szkołach duchowych oraz niektórych tradycjach religijnych. Dorastał nieopodal centrum buddyzmu tybetańskiego, gdzie powstały fundamenty wschodniego duchowego światopoglądu. Jednak nauka, którą przekazuje — Nauka o Miłości — jest wolna od jakiejkolwiek doktryny religijnej, filozofii czy kultu. Właściwie całe swoje życie Luczis poświęcił na wydobywanie z tradycji duchowych i religijnych sedna Nauki o Miłości wolnego od uprzedzeń i nawarstwień religijnych. Jest to ogólna nauka o prawach, które rządzą tym światem, a co za tym idzie, również naszym życiem. Nazywane są Prawami Natury, które rządzą całym życiem ziemskim na zasadach połączeń przyczynowo-skutkowych. Dotyczą każdej sfery naszego życia: relacji w rodzinie, pracy, biznesu, finansów oraz wszystkich pozostałych. Nie jest ważne w jakiej kulturze zostaliśmy wychowani, jaką wyznajemy religię i w co lub w kogo wierzymy. Wszyscy żyjemy w jednym świecie, a on rządzi się swoimi prawami, które dla każdego są równe.​

Styczność z różnymi kulturami

Dzięki zetknięciu się z różnymi kulturami i tradycjami, Luczis jest w stanie dotrzeć do bardzo zróżnicowanych grup ludzi, nawet o zupełnie odmiennych światopoglądach. Dlatego w jego naukach każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy jest wierzącym, ateistą, interesuje się rozwojem duchowym, ezoteryką, czy też woli czysto naukowe podejście i bardziej skłania się ku psychologii. Właśnie dlatego jest zapraszany do wykładania zarówno w instytucjach akademickich, jak i w szkołach prywatnych, a także do różnych tradycji duchowych i krajów.

Doświadczenie

Swoje doświadczenie Luczis zdobywał zarówno osobiście, jak i w kontaktach z wieloma ludźmi, którym udzielił niezliczonej ilości konsultacji w ciągu trzydziestu lat pracy dydaktyczno-konsultacyjnej. Sytuacje w jego życiu układały się w taki sposób, że uczył się na nich, wyciągał wnioski, obserwował i widział jak na dłoni przyczyny i skutki wydarzeń w życiu swoim i otaczających go ludzi. Dzięki temu już od najmłodszych lat dowiedział się jak zbudowany jest ten świat i jakimi rządzi się prawami. Sam o sobie w tym temacie krótko mówi w jednej ze swoich książek „Sex №2”:

„Na drodze mojej nauki zazwyczaj zdarzało się tak, że najpierw otrzymywałem jakieś negatywne doświadczenie, przez które cierpiałem, a żeby skrócić swoje męki, odnajdywałem ścieżki wyjścia. Następnie informacja o tym doświadczeniu otwierała się przede mną poprzez moich nauczycieli lub jakąś książkę czy tradycję duchową, z którymi się zetknąłem. Wtedy dana informacja potwierdzała przeżyte doświadczenie i układała się w logiczny łańcuch wiedzy, który – jak się później okazywało – istniał już w historycznej przeszłości Ziemi i tylko czekał na odkrycie”.

Unikalna wiedza

Dziś Luczis może podzielić się tą unikalną wiedzą również z Wami, drodzy czytelnicy. I choć z doświadczeniem życiowym jest tak, że niektórych rzeczy człowiek musi doświadczyć na własnej skórze i żadna wiedza go przed tym nie uchroni, to jednak o wiele łatwiej jest, kiedy do sytuacji, które jak nam się wydaje „przytrafiają się nam”, przyłożymy wiedzę, otrzymaną od kogoś, kto już przez to przeszedł – wówczas wiemy chociaż co się z nami dzieje i jak możemy poradzić sobie z daną sytuacją, albo jak postępować na przyszłość, aby nie naruszać Praw Natury.

 

„Robię to w dążeniu do służenia ludzkości i w podzięce miłosiernemu Twórcy tego życia tu, na Ziemi, za otrzymane cenne doświadczenie ziemskiego wcielenia”

Najbliższa wyprawa
przerobione warsztaty1.jpg

Love Of Life:
nauki i warsztaty

%C3%A2%C2%80%C2%94Pngtree%C3%A2%C2%80%C2%94summer_lotus_pond_fresh_elegant_943297_edited.j

Piąte Przesłanie Buddy

Piąte Przesłanie Buddy

Pewnego razu usłyszałem słowa Buddy..

Życie to manifestacja miłości i nienawiści.

Od momentu narodzin do śmierci człowiek nieuchronnie doświadcza cierpienia.

Cierpienie powstaje z powodu niezrealizowanych egoistycznych pragnień...

bottom of page